EN CZ Archive Sign in Tickets online

Book World Prague 2024

23 - 26 May 2024 Výstaviště Praha Holešovice, Křižík Pavilions

For the 29th edition in 2024, the long-term program "Das Buch", a project bringing together the German-speaking countries of Germany, Austria and Switzerland, has been chosen as the Guest of Honor. We will present a wealth of contemporary German-Language Literature across genres such as fiction, comics, children's literature, philosophy, etc. Our common goal will be to cover current themes that reflect the state of society, achievements and tendencies of German-Language Literature, as well as themes that reflect the specific ties of the Czech Republic to its neighbor countries.

We will also engage in activities commemorating the centenary of Kafka's death.

Next year's motto, which will be the philosophical line of the festival reflecting on the purpose of literatures and how they change our inner life, is Kafka's quote "A book must be the axe for the frozen sea within us."

We look forward to seeing you in May 2024.

Book World Prague 2024
23. 5. - 26. 5. 2024
More
Výstaviště Praha Křižíkovy pavilony

1. Doprava na veletrh Na Výstaviště Praha v pražských Holešovicích se dostanete pěšky, MHD i vozem. Doprava MHD z Hlavního nádraží, Masarykova nádraží a především Nádraží Praha Holešovice je poměrně jednoduchá, přečtěte si více informací.

2. Místo konání veletrhu Svět knihy Praha se již třetím rokem odehrává, vzhledem k rekonstrukci Průmyslového paláce, ve spodní části Výstaviště. Hlavní vstup je od Stromovky tzv. Bruselskou branou pod Maroldovým panorámatem. Nejkratší cesta od tramvajové zastávky Výstaviště je podél Stromovky (při pohledu na Průmyslový palác mírně doleva). 

3. Expozice vystavovatelů najdete ve zrekonstruovaných Křižíkových pavilonech, obklopujících Křižíkovu fontánu, a v přistavěné montované hale na Bruselské cestě. Program se odehrává ve venkovních literárních stanech. 

4. Vstupenky Na webových stránkách: eshop.svetknihy.cz si můžete zakoupit vstupenku online, po předložení na INFO stánku u vstupu obdržíte vstupní pásku, zde probíhá i výměna Čestných vstupenek za pásky. Vstupenky si můžete koupit i na místě v pokladně, kde zároveň obdržíte vstupní pásku. 

5. Rezervace programu Na pořadech, které si vyberete, si můžete rezervovat své místoRezervace místa je bezplatná, jen je třeba se registrovat a být přihlášeni. Vstup na program je podmíněn platnou vstupenkou na veletrh. Pro vstup na akce MIMO VÝSTAVIŠTĚ je možné uplatnit vstupenku na veletrh Svět knihy Praha 2024. Rezervovat lze pouze vybrané pořady v sálech, programy konané na stáncích jsou v gesci konkrétních vystavovatelů. Pro rezervace je vyhrazená větší část sálu, ale vždy necháváme část kapacity i pro příchozí bez rezervace.

6. Handicapovaní Všechny sály jsou bezbariérové, v každém je k dispozici služba – koordinátor sálu, který vám pomůže zajistit dostatečný prostor v hledišti. Pouze ve VELKÉM SÁLE není bohužel z technických důvodů možné zřídit vjezd vozíkem přímo do hlediště, je zde vyhrazeno speciální místo u sálu s omezenou viditelností, ale vhodné pro poslech. Adekvátní náhradou u některých pořadů může být streamovaný živý přenos, a následné možné setkání s autorem například během autogramiády.

7. Hlídání dětí V Ateliéru Jahoda najdete dětský koutek, kde je možnost využít hlídání dětí (2–10 let). Je v provozu po celou otevírací dobu veletrhu.

9. Šatna pro návštěvníky bude k dispozici po celou dobu konání akce.

10. Psi na veletrhu V uzavřených prostorách, tedy v halách a programových stanech není psům vstup povolen, ve venkovním areálu mohou být psi na vodítku.

11. Parkování Parkoviště na Výstavišti - P1 má vjezd z ulice U Výstaviště a P2, P3 z ulice Za Elektrárnou, přečtěte si více informací.

Opening hours

23. 5.
0:00 - 0:00
24. 5.
0:00 - 0:00
Páteční program v sálech do 21h
-
25. 5.
0:00 - 0:00
26. 5.
0:00 - 0:00