EN CZ Archiv Přihlášení Vstupenky online

Svět knihy Praha 2024

23. - 26. května 2024 Výstaviště Praha Holešovice

Pro 29. ročník v roce 2024 byl zvolen čestným hostem dlouhodobý program „Das Buch - německojazyčná literatura", který společně připravují Goethe-Institut ČR, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace.

Knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2024 se bude konat opět ve všech nově zrekonstruovaných Křižíkových pavilonech, programová část se odehraje v areálu Výstaviště v exteriérových sálech, které budou letošní rok nově pojmenovány podle klasických českých autorů a autorek. Nové názvy sálů si již nyní můžete prohlédnout v plánku akce na rok 2024.

Zapojíme se také do aktivit připomínajících 100. výročí úmrtí Franze Kafky.

Mottem aktuálního ročníku, které bude filozofickou linkou festivalu uvažující o účelu literatur a jak mění náš vnitřní život, je Kafkův citát „Kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás."


Těšíme se na setkání v květnu 2024.

Svět knihy Praha 2024
23. 5. - 26. 5. 2024
Více
Výstaviště Praha Křižíkovy pavilony

1. Vstupenky Na webových stránkách: eshop.svetknihy.cz si můžete zakoupit vstupenku online, po předložení na INFO stánku u vstupu obdržíte vstupní pásku, zde probíhá i výměna Čestných vstupenek za pásky. Vstupenky si můžete koupit i na místě v pokladně, kde zároveň obdržíte vstupní pásku. Informace o cenách vstupenek naleznete na našem e-shopu. Ceny vstupenek zakoupených na místě se neliší od cen uvedených v e-shopu.

2. Místo konání veletrhu Svět knihy Praha se již třetím rokem odehrává, vzhledem k rekonstrukci Průmyslového paláce, ve spodní části Výstaviště. Hlavní vstup je od Stromovky tzv. Bruselskou branou pod Maroldovým panorámatem. Nejkratší cesta od tramvajové zastávky Výstaviště je podél Stromovky (při pohledu na Průmyslový palác mírně doleva). 

3. Expozice vystavovatelů najdete ve zrekonstruovaných Křižíkových pavilonech, obklopujících Křižíkovu fontánu, a v přistavěné montované hale na Bruselské cestě. Program se odehrává ve venkovních literárních stanech. 

4. Doprava na veletrh Na Výstaviště Praha v pražských Holešovicích se dostanete pěšky, MHD i vozem. Doprava MHD z Hlavního nádraží, Masarykova nádraží a především Nádraží Praha Holešovice je poměrně jednoduchá, přečtěte si více informací.

5. Rezervace programu Na pořadech, které si vyberete, si můžete rezervovat své místoRezervace místa je bezplatná, jen je třeba se registrovat a být přihlášeni. Vstup na program je podmíněn platnou vstupenkou na veletrh. Pro vstup na akce MIMO VÝSTAVIŠTĚ je možné uplatnit vstupenku na veletrh Svět knihy Praha 2024. Rezervovat lze pouze vybrané pořady v sálech, programy konané na stáncích jsou v gesci konkrétních vystavovatelů. Pro rezervace je vyhrazená větší část sálu, ale vždy necháváme část kapacity i pro příchozí bez rezervace.

6. Handicapovaní Všechny sály jsou bezbariérové, v každém je k dispozici služba – koordinátor sálu, který vám pomůže zajistit dostatečný prostor v hledišti. Pouze v SÁLE FRANZE KAFKY není bohužel z technických důvodů možné zřídit vjezd vozíkem přímo do hlediště, je zde vyhrazeno speciální místo u sálu s omezenou viditelností, ale vhodné pro poslech. Adekvátní náhradou u některých pořadů může být streamovaný živý přenos, a následné možné setkání s autorem například během autogramiády.

7. Hlídání dětí V Ateliéru Jahoda najdete dětský koutek, kde je možnost využít hlídání dětí (2–10 let). Je v provozu po celou otevírací dobu veletrhu.

9. Šatna pro návštěvníky bude k dispozici po celou dobu konání akce.

10. Psi na veletrhu V uzavřených prostorách, tedy v halách a programových stanech není psům vstup povolen, ve venkovním areálu mohou být psi na vodítku.

11. Parkování Parkoviště na Výstavišti - P1 má vjezd z ulice U Výstaviště a P2, P3 z ulice Za Elektrárnou, přečtěte si více informací.