Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Výstaviště Holešovice 23. 9 - 26. 9. 2021

Tiskové středisko

Fungování tiskového střediska mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2021.

Tiskové středisko je umístěno ve Střední hale vpravo – S109.

Vstup do Průmyslového paláce na základě novinářského průkazu.

Tiskové středisko 
ČT    9.30 – 19.00
PÁ     9.30 – 22.00
SO    9.30 – 19.00
NE    9.30 – 16.00

Kontakt: Jana Chalupová
e: jana.chalupova@svetknihy.cz
t: +420 603 439 943

V případě zájmu o rozhovory s autory se obracejte prosím na Pavlu Umlaufovou.
e: pavla.umlaufova@piaristi.cz
t: +420 723 901 326
www.piaristi.cz

Press a Média

21. září 2021

Svět knihy Praha 2021 podrobněji přiblíží literaturu Francie, Polska a Běloruska, hvězdnými hosty jsou Mitchell, Adichie a Binet.

Více informací najdete v nejnovější tiskové zprávě níže.

Do Prahy přijíždí David Mitchell, autor slavného ATLASU MRAKŮ, nakladatelství LEDA plánuje jeho nejnovější román UTOPIA AVENUE na listopad. Více v tiskové zprávě. 

Press a Média

19. srpna 2021

Svět knihy Praha 2021 přidává hvězdy. Za českými čtenáři přijedou autor Atlasu mraků David Mitchell a „Amerikána“ Chimamanda Ngozi Adichie

Svět knihy Praha oznamuje další velká jména 26. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu. Po už dříve ohlášeném francouzském spisovateli Laurentu Binetovi návštěvu přislíbili také autor Atlasu mraků, anglický literát David Mitchell, a silný hlas současné africké literatury Chimamanda Ngozi Adichie, známá bestsellerem Amerikána. S ročním zpožděním, zaviněným pandemií, také dorazí zástupci polské reportážní školy Witold Szabłowski a Martyna Bunda. V nové sekci Literatura jako hlas svobody, letos zacílené na Bělorusko, bude slyšet třeba o Andreji Chadanovičovi a Dmitrijovi Strocevovi. Vhled do současné tvorby v dalších evropských zemích přidají laureáti Ceny Evropské unie za literaturu.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

21. července 2021

Svět knihy Praha 2021 se zaměří na Milana Kunderu a ukáže literární rozmanitost Francie, nahlédne do Polska i propůjčí hlas Bělorusku.

Zářijový Svět knihy Praha 2021 hostí jako hlavní zemi Francii. 26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu přiblíží tvůrčí rozmanitost francouzské literatury: od beletrie přes literaturu pro děti či komiks až po divadlo. Osobně o svém díle promluví Laurent Binet či Muriel Barbery. Speciální pozornost bude věnována zásadní osobnosti české i francouzské literatury Milanu Kunderovi. Programová témata ale zavedou čtenáře také do Polska a hlas bude dán i Bělorusku. Opominuty nemohou být ani otázky vlivu pandemie na knižní trh, jak a zda se proměnil. Svět knihy Praha 2021, provázený mottem „Můj domov je v jazyce“, se návštěvníkům otevře od 23. do 26. září na Výstavišti v Holešovicích.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

Fotografie naleznete v press centru na tomto odkazu.

12. dubna 2021

Svět knihy Praha  nově v zářijovém termínu

Pořadatelé mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se rozhodli posunout termín konání letošního ročníku. Akce proběhne v tradiční lokaci na Výstavišti Praha od 23. do 26. září 2021.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

K dispozici ke stažení je také nové logo, letošní vizuál a ilustrační fotografie z minulého ročníku.

18. ledna 2021

Svět knihy Praha zve knihomily k návštěvě v červnu

Pořadatelé mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se rozhodli uspořádat tuto největší oborovou akci v červnovém termínu. Od 10. do 13. června se tak mohou návštěvníci těšit, že se veletrh letos, po loňském nuceném zrušení, na Výstavišti Praha v Holešovicích opět uskuteční.

Více informací najdete v tiskové zprávě

K dispozici ke stažení je také nové logo, letošní vizuál a ilustrační fotografie z minulého ročníku.

23. září 2020

Plzeň se přece jen dočká literárních setkání v rámci programu #KnížkyŽijí

Vzhledem k pandemické situaci jsme byli nuceni zrušit 3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020. Pod heslem #KnížkyŽijí se však v Plzni přece jen uskuteční zlomek z plánovaného programu. Pořady se odehrají v pátek 25. září odpoledne a spojovat je bude téma Česká literatura v zahraničí, konkrétně v Polsku, Německu a Francii. Do Plzně dorazí polský bohemista Aleksander Kaczorowski, který bude diskutovat s Pavlem Kosatíkem, s autorským čtením přijede z Německa Jaroslav Rudiš a Lenka Horňáková-Civade se bude s Jiřím Hnilicou věnovat české literatuře ve Francii.

Více včetně detailního programu si přečtěte v tiskové zprávě #KnížkyŽíjí zde nebo si ji stáhněte níže.

 

21. září 2020

Milí návštěvníci a přátelé Světa knihy, 
letošní rok nám není nakloněn. Ač jsme se do poslední chvíle snažili udělat maximum, máme smutnou povinnost oznámit, že 3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň je zrušen.
Prudké zhoršení epidemiologické situace v zemi v posledních dnech, hrozba dalších omezení veřejných akcí ze strany autorit, obavy návštěvníků a nakonec pozitivní testy na koronavirus v širším okruhu realizace akce znamenají, že jsme se ocitli za hranicí přiměřeného rizika a musíme přípravu plzeňského veletrhu zastavit. Zdraví je přednější.

Už podruhé letos rušíme domluvená partnerství s vystavovateli, programy s účinkujícími a celou řadu zajímavých setkání. Naše náklonnost ke knihám však zůstává a o to víc se těšíme na další ročníky Světa knihy. Závěrem nám dovolte malou prosbu - podpořte své oblíbené nakladatele a knihkupce v nadcházející sezóně nakupování vánočních dárků. Nejenže tak uděláte radost sobě a svým blízkým, ale pomůžete tím české literatuře a knižnímu trhu v době, kdy to opravdu potřebuje. 
#KnížkyŽijí 

 

Knížky žijí a Svět knihy s nimi

Veletrh Svět knihy letos přece jen bude, alespoň menší v Plzni. Zahájí se tak po dlouhé pauze knižní podzimní sezona, kdy návštěvníci už netrpělivě očekávají, jaké novinky se na trhu objeví. V pátek 25. a v sobotu 26. září se pro ně otevře v areálu DEPO2015 mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020. Letošní ročník je příznačně uveden hashtagem #KnížkyŽijí.

Více si přečtěte v tiskové zprávě, kterou si stáhněte níže, stejně jako logo a vizuál veletrhu.

Foto z loňského ročníku veletrhu Svět knihy Plzeň 2019 najdete v naší fotogalerii.