SVĚT KNIHY PRAHA 2022 navštíví hvězdy literárního světa, některé jako „hlas svobody“

Světlana Alexijevičová, Ljudmila Ulická, Lukas Bärfuss i Etgar Keret.

10. května 2022

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha oznamuje jména dalších spisovatelských hvězd, které s potěšením přivítá na 27. ročníku. Sekce Literatura jako hlas svobody, jež poskytuje veřejnou tribunu autorům bojujícím za svobodu, uvede dvě autorky světového věhlasu: běloruskou laureátku Nobelovy ceny za literaturu Světlanu Alexijevičovou a jednu z nejvýznamnějších zástupkyň ruských opozičních intelektuálů Ljudmilu Ulickou. K hlasům svobody patří rozhodně i další z vážených hostů, lidskoprávní aktivista Nathan Law z Hongkongu.

Svět knihy Praha propojuje celou plejádu hostů z různých koutů světa. Čtenáři se tak mohou těšit i na setkání s oceňovaným švýcarským romanopiscem Lukasem Bärfussem či mistrem krátkých textů izraelským autorem Etgarem Keretem. Velkou přízeň i u českých čtenářů si už získaly kanadská „královna thrillerů ze sousedství“ Shari Lapena, britská kritiky i čtenáři oblíbená autorka Naomi Woodová i Francouzka s marockými kořeny a nebývalým literárním talentem Leïla Slimani. Zvláštní pozornost se 27. ročník, vedle již oznámeného čestného hosta, jímž je letos Itálie, rozhodl věnovat ukrajinské tvorbě pro dospělé i dětské čtenáře. Milovníkům literatury se Svět knihy Praha otevře na Výstavišti Praha v Holešovicích od 9. do 12. června.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

Fotografie, festivalový katalog, přehled zahraničních hostů a další poklady najdete v press centru

Novinářské akreditace: Vstup do areálu veletrhu je volný, ale bez novinářské akreditace nebudete vpuštěni do výstavních hal ani programových sálů. Akreditace předem není nutná, probíhá v tiskovém středisku v areálu veletrhu.

SVĚT KNIHY PRAHA 2022 přinese literaturu i atmosféru Itálie

Své knihy představí Donatella Di Pietrantonio, Viola Ardone, Luigi Zoja či Donato Carrisi

6. dubna 2022

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha se ve 27. ročníku částečně přenese do Itálie. Zemi s hluboce zakořeněnou kulturní tradicí festival uvítá jako čestného hosta. Holešovické Výstaviště Praha ožije rušnou a vřelou atmosférou italského náměstí i díky žánrově pestrému programu. Čeští čtenáři se setkají jak se spisovateli, jejichž knihy už znají z překladů, tak s autory chystaných překladových novinek.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

Fotografie a další podklady naleznete v press centru.

SVĚT KNIHY PRAHA 2022 se zaměří na poslání žít pro knihy

Ukáže bohatství Itálie, dá prostor Literatuře jako hlasu svobody a osloví malé čtenáře

21. ledna 2022

Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem.“ Tento citát z díla Umberta Eca si organizátoři vybrali za motto pro nadcházející 27. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Slova významného autora zároveň vyjadřují dlouhodobé poslání akce.

Více informací najdete ve finální tiskové zprávě.

Grafické podklady najdete na press centru zde: https://drive.google.com/drive/folders/16ufKtqa0dyriYxZAluC8Zuv9q0vl7s3L?usp=sharing

SVĚT KNIHY PRAHA 2021 oslavou úspěšného návratu po vynucené pauze  

27. října 2021                          

Po loňské pauze způsobené pandemií se mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha s úspěchem vrátil zpět jak pro vystavovatele, tak především pro návštěvníky.

Více informací najdete ve finální tiskové zprávě.

Svět knihy v médiích

SVĚT KNIHY PRAHA 2021 v číslech

Veletrh:
Počet vystavovatelů: 288
Počet stánků: 152
Plocha:  2933 m2 

Literární festival:
Počet účinkujících: 607  
Počet programů: 481
Počet výstav: 11

Celkový počet návštěvníků: 34 000

Počet zemí a regionů: 27              
Belgie, Bělorusko, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Jižní Korea, Katalánsko, Maďarsko, Německo, Nigérie, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Velká Británie