EN CZ Archiv Přihlášení Vstupenky online

Central and East European Book Market

Centrum pro odborníky a profesionály v knižním oboru

V roce 2023 zahájil Svět knihy nový projekt nazvaný  Central and East European Book Market [Středo- a východoevropský knižní trh], jež má ambici stát se platformou, kde se mohou setkávat, diskutovat a vyměňovat si zkušenosti literární agenti, vydavatelé a lídři knižního průmyslu. V letošním prvním ročníku vzniknul samotný hub, ve kterém jsme za účasti prvních hostů zmapovali situaci na knižním trhu, a vytvořila se základní skupina pro danou oblast. V roce 2024 je našim záměrem platformu rozšířit a pozornost zaměřit především na samotnou obchodní stránku a výraznou podporu oběhu literárních práv ze středo- a východoevropského regionu do celého světa a naopak. K tomu využijeme mimo jiné také partnerství s Frankfurtským knižním veletrhem. 

Srdečně vás zveme, abyste se zaregistrovali jako odborní návštěvníci a zapojili se do prezentací, diskusí a dalších networkingových aktivit. Kromě toho nabízíme možnost rezervovat si soukromé prostory pro setkání a navázat tak kontakt s vašimi obchodními kolegy působícími na středoevropském a východoevropském knižním trhu.

Obchodní centrum CEEBM se nachází v pavilonu Bohemia, zrekonstruované budově z období fin-de-siècle na okraji Výstaviště. Poskytuje klidné, příjemné a dobře vybavené prostory vyhrazené výhradně pro odborníky, kde můžete vést obchodní jednání nebo se věnovat různým networkingovým aktivitám.

CEEBM Fellowship je profesní síť pro výměnu znalostí, informací a kontaktů v rámci knižního průmyslu ve střední a východní Evropě. 

Pokud máte zájem se k této síti připojit, kontaktujte nás prosím na adrese ceebm@svetknihy.cz.