EN CZ Archiv Přihlášení Vstupenky online

Svět knihy Praha 2023

11. - 14. května 2023 Výstaviště Praha Holešovice, Křižíkovy pavilony

28. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu bude z hlediska tématu výjimečný. Koncept „Autoři bez hranic“ reaguje na současnou dobu, v níž jsou hranice – nejen ty fyzické, ale i kulturní, sociální, sexuální, žánrové či politické – čím dál méně zřetelné. V roce 2023 tedy není čestným hostem žádná konkrétní země, ale literáti, kteří pomyslné hranice překračují. Novinkou bude také kampaň „Podporuj svého knihkupce“. Poprvé se uskuteční dvoudenní Central and East European Book Market určený pro odbornou veřejnost.

Těšíme se na setkání v květnu 2023.
 

Svět knihy Praha 2023

Užitečné informace pro návštěvníky

1. Doprava na veletrh Na Výstaviště Praha v pražských Holešovicích se dostanete pěšky, MHD i vozem. Doprava MHD z Hlavního nádraží, Masarykova nádraží a především Nádraží Praha Holešovice je poměrně jednoduchá, více info zde (https://navystavisti.cz/kontakt/)

2. Místo konání veletrhu Svět knihy Praha se již od loňského roku odehrává, vzhledem k rekonstrukci Průmyslového paláce ve spodní části Výstaviště. Vstup je od Stromovky tzv. Bruselskou branou pod Maroldovým panorámatem. Nejkratší cesta o tramvajové zastávky Výstaviště je podél Stromovky (při pohledu na Průmyslový palác mírně doleva). 

3. Expozice vystavovatelů najdete v nové zrekonstruovaných Křižíkových pavilonech, obklopujících Křižíkovu fontánu, a v přistavěné montované hale. Program se odehrává ve stanech. 

4. Vstupenky Na webových stránkách: eshop.svetknihy.cz si můžete zakoupit vstupenku online, po předložení na INFO stánku u vstupu obdržíte vstupní pásku. Vstupenky si můžete koupit i na místě v pokladně, kde obdržíte zároveň vstupní pásku. Čestné vstupenky si vyměníte u vstupu (INFO stánku) za vstupní pásku.

5. Na koncert Serhije Žadana s kapelou Sobaky v areálu Gauče Na Výstavišti je třeba koupit si zvláštní vstupenku, neplatí zde vstupné na veletrh. Je to proto, že 100% z vybraného vstupného na tuto akci putuje pro charkovský dobrovolnický prapor Chartija, který Žadan dlouhodobě podporuje.

6. Rezervace programu Na pořadech, které si vyberete, si můžete rezervovat své místoRezervace místa je bezplatná, jen se musíte registrovat a být přihlášeni. Pro vstup na program musíte mít platnou vstupenku na veletrh. Pro vstup na akce MIMO VÝSTAVIŠTĚ je možné uplatnit vstupenku na veletrh Svět knihy Praha 2023. Rezervovat lze pouze vybrané pořady v sálech, programy konané na stáncích jsou v gesci konkrétních vystavovatelů. Pro rezervace je vyhrazená větší část sálu, ale vždy necháváme část kapacity i pro příchozí na místo.

7. Handicapovaní Všechny sály jsou bezbariérové, v každém je k dispozici služba – koordinátor sálu, který vám pomůže zajistit dostatečný prostor v hledišti. Pouze ve VELKÉM SÁLE není, bohužel z technických důvodů možné zřídit vjezd vozíkem přímo do hlediště je zde vyhrazeno speciální místo u sálu, ovšem s omezenou viditelností, především pro poslech. 

8. Hlídání dětí V Ateliéru Jahoda (VP003) najdete dětský koutek, kde je možnost využít hlídání dětí (2–10 let). Je v provozu po celou otvírací dobu veletrhu.

9. Šatna V chodbě Křižíkova pavilonu B je pro návštěvníky k dispozici šatna. Cena za uschovaný kus oděvu činí 10 Kč, za zavazadlo 30 Kč.

10. Psi na veletrhu V uzavřených prostorách, tedy v halách a programových stanech není psům vstup povolen, ve venkovním areálu mohou být psi na vodítku.

11. Parkování Parkoviště na Výstavišti - P1 má vjezd z ulice U Výstaviště a P2, P3 z ulice Za Elektrárnou, více info zde (https://navystavisti.cz/kontakt/).

Otevírací doba

čtvrtek  11. 5.      9.30 - 19.00

pátek    12. 5.     9.30 - 19:00 

Páteční program v sálech do 21:00.

sobota   13. 5.     9.30 - 19.00

neděle   14. 5.     9.30 - 16.00